İçerikler2022-04-19T07:54:49+00:00
Blog
FAQ’s
Video Tutorials
Support Request

Frequently Asked Question

Şu anda 70’den fazla ürün türünü destekliyoruz ve desteklenen ürün protokollerimizi sürekli olarak inceliyor ve güncelliyoruz. En güncel listeyi buradan kontrol edebilirsiniz.

Manna’nın küresel hava durumu sağlayıcısı meteoblue‘dur ve 5×5 km’lik hiper yerel hava durumu tahmini ve bilgileri sağlar.

Yerel meteoroloji istasyonları sağlayıcılarıyla entegrasyon seçeneği sunuyoruz. Şu anda Davis, iMETOS by Pessl Instruments ve Spectrum istasyonları ile entegrasyonu destekliyoruz. Yerel meteoroloji istasyonunuza nasıl bağlanacağınızı öğrenmek için bu videoyu izleyin.

Manna 3 takım uydu kullanır: Avrupa Uzay Ajansı (ESA) Sentinel, NASA’nın Landsat 8’i ve Planet scope. Ayrıca Sentinel 1 tarafından buluta nüfuz eden radar tabanlı uydu verileri sağlıyoruz. Hepsi birlikte neredeyse günlük görüntü kapsama alanı sağlar (bulutlar ve atmosferik koşullar).

Görüntü çözünürlüğü Planet görüntüleri için piksel başına 3x3m’ye, Sentinel ve Landsat için piksel başına 10x10m – 30x30m arasında değişebilir.

Bulutlar açıkça uydu görüntülerini bozuyor. Önerilerimizi olabildiğince doğru tutmak için Manna’nın birkaç filtre kümesi vardır, yalnızca tüm filtreleri geçen görüntüler kırpma izleme bölümünde sunulur ve öneri modeline dahil edilir. Kısa bir süre önce, şu anda yalnızca sınırlı ürün türleri ve alanları için kullanılabilen bir bulutta etkili radar uydusu ekledik.

Manna bir web uygulamasıdır ve bu nedenle dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, Android akıllı telefonlar, iPhone’lar, Mac’ler, Android tabletler, iPad’ler vb. gibi web tarayıcısı ve internet erişimi olan herhangi bir cihazda kullanılabilir.

Hayır! Manna sadece yazılım çözümüdür, donanıma gerek yoktur. Modelimiz uydu görüntülerini analiz ederek uzaktan algılamaya dayanmaktadır. Hektar başına 100 sensöre sahip olmak gibidir.

Evet! Görüntülere zaten erişebildiğiniz için, yetiştiricilerimizin çoğu, sulama arızalarının ve mahsul sağlığı sorunlarının erken tespiti için Manna’nın günlük görüntülerini kullanıyor.

Çok kolay, sadece 21 günlük ücretsiz deneme başlatmak için bu bağlantıyı takip edin. Kredi kartı gerekmez. Hesabınızı oluşturacak, alan sınırlarınızı çizecek ve mahsul, toprak tipi, mevsim zaman çizelgesi, sulama sistemi, sulama rutini gibi bazı ayrıntıları gireceksiniz ve hepsi bu kadar. Bunlar ayarlandıktan sonra alan resimlerinizi ve önerilerinizi almaya başlayacaksınız. Herhangi bir desteğe ihtiyacınız varsa, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız, sadece bize bir mesaj gönderin: support@manna-irrigation.com.

Manna uydu tabanlı bir çözümdür ve bu nedenle açık tarla bitkilerini, meyve bahçelerini ve üzüm bağlarını destekler.

Seraları ve peyzajları desteklemez.

Manna’nın vizyonu, en küçük üreticiye de en büyük şirkete de sulama önerileri sunmaktır. En doğru önerilerimiz 1 Hektarlık alandan başlar ve sınırsız boyuttadır. 500 Hektardan fazla alanlar için teklif almak için lütfen yerel temsilcilerimizle iletişime geçin.

Evet! Hesabınızı oluşturduktan sonra hesap ayarları sayfasındaki kullanıcıları yönetebilir ve farklı izinler ve görünümler sağlayabilirsiniz.

Manna, esnek bir KULLANDIKÇA ÖDE planından – yalnızca kullandığınız kadar için ödeme yaptığınız aylık abonelik tabanlı bir plandan, 6 veya 12 ay boyunca ön ödemeli planlara kadar birkaç abonelik planı sunar. Maliyet, Ha/ay başına 5 $/4 € ‘dan başlar. Daha fazla bilgi edinmek için fiyatlandırma sayfamızı ziyaret edin veya fiyat teklifi için doğrudan bizimle support@manna-irrigation.com adresinden iletişime geçin

Manna’nın abonelik ödemeleri, dünyanın önde gelen ödeme platformlarından biri olan BlueSnap tarafından yönetilmektedir. Çevrimiçi ödemeyi kredi kartıyla kullanmak istemiyorsanız, ön ödemeli planlardan birini seçebilir ve banka havalesi yapabilirsiniz.

Manna temsilcileri küresel olarak hizmet vermektedir, buradaki kişi listesine göz atın [küresel temsilci haritasına bağlantı] veya şu adresten bize ulaşın: support@manna-irigation.com, 24 saat içinde size geri döneceğimize söz veriyoruz.

Blog

Big Data and Artificial Intelligence to Estimate Crop-Evapotranspiration on Management Zone Level

(Ofer Beeri, Ph.D., Chief Scientist<> Ran Pelta, Ph.D., Remote Sensing and Data Scientist<> September, 2020) The presentation reviewing Manna’s approach on using big data and AI technology to estimate future crop coefficient (Kc) on a plot level for irrigation decision making. It was first presented at the ‘Advanced Technology for Water, Natural and Environmental Resources: From Theory to Practice’ video conference (Sep. 2020).

Big Data and Artificial Intelligence to Estimate Crop-Evapotranspiration on Management Zone Level

The presentation reviewing Manna’s approach on using big data and AI technology to estimate future crop coefficient (Kc) on a plot level for irrigation decision making. It was first presented at the ‘Advanced Technology for Water, Natural and Environmental Resources: From Theory to Practice’ video conference (Sep. 2020).

Read More

Intelligent Irrigation by Fusion of Spectral & Synthetic Aperture Radar (SAR) Imagery

(Ofer Beeri, Ph.D., Chief Scientist<> August, 2020) The presentation, first presented at the ‘Advances in Crop Sensing’ Virtual ICPA 2020 Webinar (Aug. 2020), outlines Manna's solution for integrating optic and SAR satellite imagery for sensor free irrigation decision making.

Intelligent Irrigation by Fusion of Spectral and Synthetic Aperture Radar (SAR) Imagery

The presentation, first presented at the ‘Advances in Crop Sensing’ Virtual ICPA 2020 Webinar (Aug. 2020), outlines Manna’s solution for integrating optic and SAR satellite imagery for sensor free irrigation decision making.

Read More

Less is More

( Shay Mey-tal, Chief Agronomist<> June 2, 2020) Being generous with watering your crops sounds like a great idea, especially during hot and dry weather. However, over-irrigation might cause serios harm.

Less is More

Being generous with watering your crops sounds like a great idea, especially during hot and dry weather. However, over-irrigation might cause serios harm.

Read More

How Much Should I Irrigate Today?

(Shay Mey-tal, Chief Agronomist<> May 25, 2020) Growers all around the world have about a million decisions to factor in when making an irrigation decision. These include: type of crop, weather today and tomorrow, soil characteristics and ...

How Much Should I Irrigate Today?

Growers all around the world have about a million decisions to factor in when making an irrigation decision. These include: type of crop, weather today and tomorrow, soil characteristics and …

Read More

Video Tutorials

Water Budget video guide

How to create a new User

How to create a new Field

How to create a new farm

How to connect a Pessl weather station

How to pair an Irrigation Controller